CLO 3D NEDİR
CLO 3D Nedir?

Tekstil, Moda ve Hazır Giyim sektöründe kullanılan 3 Boyutlu Moda Tasarım yazılımıdır.
Tek yetkili distribütörü olarak satış, eğitim, tanıtım ve teknik destek hizmetlerini verdiğimiz CLO 3D yazılımı ile Moda dünyasında 3D tasarımlarınıza hayallerinizi kolayca yansıtabilirsiniz.

CLO 3D Nasıl Çalışır?Kullanım Alanları3D Pre-fit Sample
Üretilecek modelin kumaşlarına karar vermede destek olur. Tasarlanan desenin model üzerindeki uyumunu anlamakta fayda sağlar. Değişikliklere daha kolay karar verilir. Modelin kalıp konusundaki ön görüsü daha net anlaşılır. Farklı ölçülere ve vücut şekillerine sahip cluster’larda modelin fiti’nin nasıl duracağını anında görebilir ve tasarıma anında müdahale edebilirsiniz.

3D Develop Sample
Numune diktirmeden ürünün fiziksel numunesinin gerçeğe en yakın halini görebilirsiniz. 3D Pre-fit’te kullanılan tasarımları kolayca revize edebilirsiniz.

3D Counter Sample
İstenilene daha yakın model oluşturup tek seferde numune onayı alabilirsiniz. Üretim revizelerini azaltırsınız. Prova sürelerinizi azaltırsınız. Onay süreçlerinizi hızlandırırsınız. Fiyat ve tasarım revizelerini daha hızlı yönetirsiniz. Tedarikçilerle olan şirket içi iletişim trafiğinizi azaltırsınız.

Hangi Sektörlerde Kullanılır?


Moda ve Tekstil Tasarımı

Yenilikçi ve kolay algılanır arayüzü ile tekstil ve hazır giyim sektörünün çok kısa süre içerisinde en önemli yazılımı haline gelen Clo3d; tasarım - planlama- üretim-maliyet ve zaman yönetimi- kumaş seçimleri gibi konularda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamakla birlikte, sunmuş olduğu ek servislerle de katma değer yaratan 3d bir tasarım yazılımıdır.

Clo3d ile; tasarım yapmaktan kalıp hazırlamaya, varyant seçimlerinden tasarımlarınıza farklı kumaşlar giydirmeye, 3d mankenler ile yapabileceğiniz sanal defilelere kadar üretim süreci ile ilgili ihtiyacınız olan ne varsa, bütün süreci kolaylıkla yönetebilirsiniz. Gerçek ölçülerle hazırlanan kalıplar, gerçek kumaşlar kullanılarak, tüketiciye nasıl ulaştırılmak isteniyorsa, bütün süreci hayal ettiğiniz gibi yönetebilir, hem zaman hem de maliyet giderlerinizi minimize edebilirsiniz. Hazır giyim ve moda sektöründe bugüne kadar kullanılan 2d yazılımlardaki bütün eksiklikler için çözüm üretip geliştirilen Clo3d numune maliyetlerini de ortadan kaldırıp, kullanıcısına hızlı değişen piyasa koşullarında en doğru ve güvenilir çözümü sunmaktadır.

Sanal Defile - Clo Show Player

Hazırlanan tasarımların CLO Show Player adı verilen sanal podyum ile anında sergilenmesi mümkündür. Moda tasarımcıları hazır karakterler arasından seçebilecekleri veya kendilerinin oluşturabileceği gerçeğe yakın sanal karakterlerle kendi defilelerini düzenleyebilirler. Markalarının amblemlerini veya kendi isimlerini ekleyebilecekleri, müzik ve ışıklarla zenginleştirebilecekleri bu videolar, gerçek bir defileden farksız olacaktır.

CLO Show Player yani Sanal Defile, Özellikle Moda Tasarım öğrencilerinin ders sunumlarında, okulu bitirdikten sonra iş başvurularında, freelance çalışan moda tasarımcılarının müşterilerine yaptıkları sunumlarında ve aktif çalışma hayatı içerisinde olan moda tasarımcılarının, firma sahibi veya müşterilerine sunumlarında büyük bir kolaylık ve etkileyici bir sunum imkanı sağlamaktadır. CLO 3D ile tasarlanan ürünlerin kataloglarını hazırlarken tek tek ürün fotoğraflarının çekilmesine, uzun sürelere ve maliyetlere katlanılmasına gerek yoktur. CLO 3D ile hazırlanan ürünlerin kataloglarının hazırlanması oldukça hızlı ve çok kolaydır.

Çanta Tasarım

Geniş bir renk ve desen kütüphanesine sahip olan CLO 3D ile farklı ve yenilikçi tasarımlar oluşturmak oldukça keyifli ve kolay!

CLO 3D ile hayal ettiğiniz çantaları tasarlamak artık çok kolay! Tasarladığınız elbiselere uygun çantalar veya bunlardan tamamen bağımsız çok farklı çanta tasarımları, CLO 3D ile keyifli ve kolay bir şekilde yapılmakta. Geniş renk, desen ve fermuar seçeneği ile Clo 3D’yi çanta tasarımlarınızda da kullanabilirsiniz. CLO 3D ile hazırlanan çanta tasarımlarının gerçek dünyada nasıl görüneceği ve hareket edeceği büyük bir gerçekçilikle simule edilebilirsiniz. Gerçek ölçülerle oluşturulan kalıplar direkt olarak üretime geçirilebilir. Dünyaca ünlü farklı tasarımlara sahip çanta markaları, CLO 3D’yi tercih etmektedir.

Aksesuar Tasarımı

Tasarım sürelerini ve maliyetlerini indiren, bu süreci keyifli hale getiren, yeni ve farklı tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayan CLO 3D, dünyaca tanınmış birçok moda akademisi ve hazır giyim firması tarafından tercih edilmektedir.

Deri, kumaş ve diğer materyaller ile hayal edeceğiniz her türlü aksesuarı Clo 3D ile hazırlayabilirsiniz. Bir şapka veya eldiven belki de bir arma… Hayal gücünüz ile sınırlı aksesuarları CLO 3D ile çok keyifli ve kolayca hazırlayabilir, simule edebilir ve üretime geçirebilirsiniz. Yapmış olduğunuz tasarımları küçük detaylarla ve aksesuarlarla zenginleştirip modaya yön verebilirsiniz. Dünyaca ünlü moda tasarım okulları ve üniversiteler CLO 3D’yi müfredatlarına alıp eğitimlerini vermektedirler.

Mobilya, Halı, Perde, Aksesuar Tasarım

Tasarladığınız her ürünü üretip müşterilerinize sunmanın ne kadar maliyetli ve yorucu olduğunun farkındayız! CLO 3D sayesinde tasarladığınız ürünü üretmeden önce en ince detayına, hatta kıvrımlarına kadar inceleyip sonrasında üretime karar verebilirsiniz.

Bu sektörlerde yaşanan en büyük zorluklar, yeni bir ürünü üretip teşhire koymak, fotoğraflarını çekip katalog oluşturmak ve müşterilere sunmaktır. Tüm bu süreçlerin her bir yeni tasarım ürün için uygulanması çok maliyetli ve neredeyse imkansız olacağından bu maliyetlerden dolayı üretilemeyen birçok tasarım boşa gitmektedir. Ayrıca bu durum tasarımcıların hayal gücünün önünde büyük bir engel oluşturmaktadır. Bu sektörlerde çalışanlar, CLO 3D ile çok kısa bir sürede, kolayca tasarlayacakları ürününlerinin sayısız versiyonlarını ve renklerini, her yönü ile sanki üretilmiş gibi kataloğa aktarabilir, müşterilerine sunup onay ve sipariş aldıktan sonra üretime geçirebilirler. Böylece hem maliyet hem de zaman açısından kara geçeceklerdir.

Bizi sosyal medyadan da takip edin!

Masterkey Virtual Fashion