Yazılım Varlık Yönetimi


Masterkey kendi alanında dünyanın en büyük yazılım firması olan, Autodesk Inc. ve Microsoft Corp.’un Türkiye de “Yazılım Varlık Yönetimi” iş ortağıdır. Masterkey profesyonelleri uluslararası kanıtlanmış iş metodolojisi, ölçeklenebilir çalışmalar ve teknoloji platformu, derinlemesine bilgi analizi, geniş yetenek havuzu sayesinde bu alanda benzersiz çözüm ve hizmet sağlamak için Türkiye’de kurulmuş ilk ve tek firmadır. Global Yazılım firmalarının yazılım ürünlerini kullanan ve/veya müşterisi olan son kullanıcı Kurumsal firmalar ve Kamu Kurumlarına ilişkin Yazılım Lisans Yönetimi konusunda çözüm odaklı sürdürülebilir ve yönetilebilir uluslararası standartlarda hizmet vererek, yazılım hak sahibi firmalar ile yazılımlarını kullanan kurumlar arasında ihtilafların giderilmesi ve iş birliktelikleri oluşmasına yardımcı olur.

Yazılım Varlık Yönetimi Hangi Sorulara Cevap Verir?


Firmamızda hangi yazılımlar var?
Yazılımlarımızın lisansları tam ve doğru mu?
Firmamıza hangi yazılımlar uygun?
Bulut mu ? Kiralama mı? Sahip olmak mı?
Şirketimizdeki çöp yazılımlar neler?
Yazılım denetimlerine hazır mısınız?
Yazılım iç talep ve alım süreçleriniz doğru mu?
Şirketinizin yazılım yatırımları kullanıcınlarınızın gerçek ihtiyacı mı?
Sisteminizde bilginiz dışında yazılımlar var mı?
Her çalışan kendi istediği yazılımı pc’ye yükleyip kaldırabiliyor mu?
Benzer sektörlerde hangi yazılımlar kullanılmakta?
Yazılım varlıklarınızın maliyet analizini yapabiliyor musunuz?


Autodesk - Microsoft

Profesyonel BT Yöneticilerinin, kurumlarında BT sistemlerinin sürekli ve kesintisiz çalışması gerekliliği öncelikleri olması ve bu durumun neredeyse tüm zamanlarını alması nedeniyle, Yazılım Varlık Yönetim süreçlerini tek başlarına yönetmeleri çok zordur. Her biri farklı alanlarda ve farklı lisanslama yöntemlerine sahip yüzlerce yazılımı, yeni ve güncel gelişmeleri takip etmeleri, kurumsal iç değerlendirme yaşam döngüsü süreçlerini uygulayabilmeleri, doğru ürün konumlandırma, maliyet, piyasa analizleri ve gerçek ihtiyacın tespitini efektif olarak, yapabilmeleri neredeyse imkansızdır.

Yazılım Varlık Yönetimi sürecinin sadece otomatikleştirilmiş araçlarla yönetilmesi mümkün değildir, yazılım yönetimi kişiye özel elbise gibidir. Tüm sektörlere ve kurumlara yönelik genel yöntemler uygulanamaz. Her bir firma ve kurum için özel süreçler, analizler, değerlendirmeler uygulamalar gerekmektedir. Etkin Yazılım Varlık yönetimi, firmaların BT bütçelerinde ölçülebilir %30-%40 civarında tasarruf elde etmelerini sağlar.

Firmanız ister bir SAM sürecine başlamış olsun isterse yazılım sahibi bir firmadan size SAM teklifi gelmiş olsun. Masterkey size uluslararası kabul görmüş standartları gözeterek tüm bu süreçleri en iyi şekilde sizin adınıza yönetecek ve bu süreçlerin firmanız açısından avantajlı bir şekilde çözüme ulaştırılması için size yardımcı olacaktır.

Bizi sosyal medyadan da takip edin!

Yazılım ürünlerimiz ve eğitimlerimizle ilgili en güncel bilgilere ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Marvelous Designer

CLO 3D